Přeskočit na hlavní obsah

Psychologie komunikace s lidmi, její podstata a základní principy

Každý z nás je členem společnosti obecně a určité sociální skupiny zejména, a to je téměř nemožné si představit osobu, která by mohla žít ve společnosti, aniž by komunikovali s ostatními zástupci této společnosti. Každý den Každá osoba vstupuje do řady komunikativních procesů, komunikuje s příbuznými, rodinnými příslušníky, přáteli, kolegy a dalšími lidmi. Nicméně někteří lidé bez obtíží mohou komunikovat s cizinci, za pár minut přesvědčit soupeře v pravé, a na přátelské setkání, a dokonce i ve společnosti neznámé lidi vždy jsou v centru pozornosti, a jiní zkušenosti obtížnosti na Komunikaci i s těmi nejbližšími.

Psychologie komunikace s lidmi, její podstata a základní principy

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o Studovat pravidla a tajemství úspěšné interakce s ostatními se nazývá psychologie komunikace s lidmi-část psychologie, zaměřená na studium zvláštností různých druhů komunikace a odhalení zákonů a pravidel, dodržování které, každý Tato osoba bude schopna požívat úspěchu partnerů a vyhýbat se obtížím v procesu dialogu. Psychologie komunikace rozlišuje tři typy komunikace: přátelský, intimní a podnikání, ale všechny tyto typy komunikace spojuje jeden-proces komunikace osoba sdílí s partnerem nejen informace, ale i pocity, emocionální stav.

Jedním z hlavních pravidel psychologie komunikace s lidmi je, že v komunikaci je důležité nejen řeč-gesta, mimikry, intonace, emocionální barva řekl také nést informační zprávy. V interpersonální komunikaci lidé vnímají ne suchá fakta, ale souvislý tok informací, které přenášejí verbální i neverbální prostředky. Proto můžeme konstatovat, že psychologie komunikace s lidmi je založena jen na sdílení s partnerem nejen některé informace, ale i emoce. s cílem naučit se lépe porozumět partnerovi v procesu komunikace, aby bylo možné Přizpůsobte se jeho emocionální stav a styl komunikace, psychologové doporučují zdokonalit své komunikativní schopnosti. Pro tento účel můžete použít následující postupy:

1. pozorování-pozorování jeho partnera, všímat zvláštnosti jeho chování, řeč, styl oblečení, gesta, atd., je možné, aby se některé závěry o této osobě (o jeho oblasti činnosti, příslušnost k této nebo této sociální skupiny, atd.). Na základě závěrů o partnerovi je poměrně snadné zvolit způsob a styl komunikace s cílem nalézt "společný jazyk".

2. zdokonalování komunikativních dovedností-komunikace s různými lidmi, jak se známými, tak s cizinci, můžete nejen rozvíjet komunikativní schopnosti, ale také překonat překážky v komunikaci. Vstupem do dialogu s cizinci (ptát čas, objasnit trasu, mluvit s náhodným společníkem, atd.), člověk může naučit intuitivně přizpůsobit na partnera.

Komentáře